V listopadu vám představíme GSM modul Siemens MC35i společně s naší novou SMS aplikací.

GSM modul je umístěný v malé krabičce, která nezabírá mnoho místa. Na modulu se nachází napájecí konektor, sériový port s konektorem Canon-9, konektor pro anténu (FME), konektor audio rozhraní a slot pro SIM kartu.

Modul umožňuje, s využitím technologie GSM příjem a odesílání SMS zpráv. Modul se s ústřednou propojí prostřednictvím sériového kabelu standardu RS-232. Komunikace s modulem probíhá prostřednictvím SMS serveru nainstalovaného na ústředně.

Technické údaje

Fyzické rozměry
Napájení
šířka 74 mm, výška 33 mm, hloubka 65 mm, hmotnost 130 g12 V / max 300 mA

 Další možné aplikace modulu

  • sledování pohybu vozidla
  • řízení vozového parku
  • zabezpečovací systémy
  • telematika
  • vzdálené ovládání
  • vzdálený dohled
  • přenos dat z prodejních míst

Pro naší SMS aplikaci jsme hledali spolehlivý a cenově dostupný GSM modul. Aplikace má za úlohu automaticky zpracovat přicházející SMS a následně na ně odpovídat předvyplněnou SMS zprávou. Přijatá SMS může být okamžitě odeslaná na zadanou e-mailovou adresu, která se nastavuje prostřednictvím webového rozhraní aplikace.

Zákazník má k dispozici webové rozhraní, ve kterém je možné kontrolovat přijaté a odeslané SMS, měnit nastavení SMS serveru, nastavit automatickou odpověď a odesílat nové SMS správy. Celé webové rozhraní je naprogramované v novém intuitivním stylu našich ústředen.

 


Výpis přijatých SMS
 

Ve výpisu přijatých SMS se zobrazuje telefonní číslo odesilatele, text zprávy, čas přijetí a poznámka, kterou může k SMS zprávě doplnit správce webového rozhraní. Zprávy je možné mazat a filtrovat na základě telefonního čísla.

 
 
Pridanie / úprava poznámky k SMS.
 
 
 
Odoslané SMS z aplikácie
 
Výpis odeslaných SMS. Zobrazují se tu automaticky odeslané SMS zprávy, jakož i ručně odeslané SMS zprávy. U každé SMS zprávy je zobrazený stav o doručení, cílové číslo, text zprávy, datum a čas odeslání a poznámka
 
 
Kontextová nabídka
 
 
Úprava poznámky odoslanej SMS.
 
 

 
Nastavenia SMS serveru
 

Zde se nastavuje e-mailová adresa, na kterou se přeposílají přijaté SMS zprávy, formát e-mailové zprávy a SMS zpráva, která se automaticky odešle na číslo, z kterého byla přijatá SMS zpráva.

 
 

 

 

Copyright © 2010, Lam Plus | www.vasesit.cz